Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 04.08.2010, sygn. ITPP2/443-437/10/EB, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-437/10/EB

Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących premie pieniężne.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 7 maja 2010 r. (data wpływu 12 maja 2010 r.), uzupełnionym w dniu 5 lipca 2010 r. (data wpływu) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania premii pieniężnych, sposobu ich dokumentowania oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur otrzymanych od kontrahenta - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 maja 2010 r. złożono wniosek, uzupełniony w dniu 5 lipca 2010 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania premii pieniężnych, sposobu ich dokumentowania oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur otrzymanych od kontrahenta.

W przedmiotowym wniosku, oraz jego uzupełnieniu, przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Na podstawie umowy handlowej, Spółka będzie sprzedawała towary nabywcy w celu dalszej ich odprzedaży. Zgodnie z treścią umowy, za przekroczenie przez nabywcę sprzedaży towarów ponad umówione wielkości, strony ustalają roczną premię. Podstawą wyliczenia wysokości premii rocznej, będą łączne obroty (netto) zrealizowane z nabywcą w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia roku kalendarzowego. Premia będzie płatna miesięcznie, do 10 dnia następnego miesiąca, po zakończeniu miesiąca kalendarzowego, na podstawie faktury wystawionej przez nabywcę. Wysokość premii miesięcznej ustalona będzie jako przewidywane obroty, określone przez nabywcę na podstawie obrotu z poprzedniego roku kalendarzowego. Ostateczne rozliczenie premii rocznej nastąpi po zakończeniu roku kalendarzowego, na podstawie rzeczywiście osiągniętych obrotów. Wypłata premii po zakończonym okresie rozliczeniowym uzależniona będzie tylko od przekroczenia jednego z kilku progów wartości wynikających ze sprzedaży towarów ponad umówioną wielkość, zgodnie z umową, liczoną od wartości netto obrotów wynikających z faktur wystawionych przez Spółkę z tytułu wszystkich dostaw dokonanych w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia roku kalendarzowego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00