Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 05.05.2010, sygn. IBPP2/443-168/10/WN, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-168/10/WN

rozliczenie faktur korygujących zwiększających podstawę opodatkowania i podatek należny

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 12 lutego 2010r. (data wpływu 23 lutego 2010r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w kwestii rozliczenia faktur korygujących zwiększających podstawę opodatkowania i podatek należny jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 lutego 2010r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w kwestii rozliczenia faktur korygujących zwiększających podstawę opodatkowania i podatek należny.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

W przyszłości może się zdarzyć, że po wystawieniu faktur VAT na rzecz kontrahentów Wnioskodawcy (dalej również Spółki), dokumentujących dokonaną na rzecz tych kontrahentów dostawę towarów, zajdą okoliczności nieznane w momencie wystawienia pierwotnej faktury, a mające wpływ na cenę towaru - zwiększające tą cenę. Sytuacja taka może mieć miejsce zazwyczaj z uwagi na ponowne negocjacje odbywane pomiędzy Wnioskodawcą i jej kontrahentami, w wyniku których Spółka może mieć prawo do podwyższenia pierwotnej ceny swoich towarów. Czasami może to być efektem niedotrzymania przez kontrahentów pewnych zapisów w umowach, efektem których może być również wzrost pierwotnie zafakturowanej ceny (np. niedotrzymanie przez kontrahenta minimalnego poziomu zakupów, od którego Wnioskodawca uzależnia na przykład sprzedaż swoich towarów po określonej cenie).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00