Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 01.12.2010, sygn. IPPP3/443-903/10-2/MPe, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-903/10-2/MPe

w zakresie fakturowania i momentu powstania obowiązku podatkowego dla dostaw towarów dokonywanych w sposób ciągły

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 10.09.2010 r. (data wpływu 16.09.2010 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie fakturowania i momentu powstania obowiązku podatkowego dla dostaw towarów dokonywanych w sposób ciągły - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16.09.2010 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie fakturowania i momentu powstania obowiązku podatkowego dla dostaw towarów dokonywanych w sposób ciągły.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

P. S.A. (dalej również: Spółka) w związku z posiadaniem koncesji uprawniającej do sprzedaży paliw płynnych, dokonuje sprzedaży paliw płynnych z dzierżawionych od P. S.A. stacjach paliw. Spółka będzie w przyszłości sprzedawać paliwa płynne także ze stacji paliw, które będą własnością Spółki. Zaopatrywanie w paliwa kontrahentów Spółka będzie dokonywać w oparciu o umowy cywilnoprawne. Kontrahentami będą osoby prawne będące czynnymi zarejestrowanymi podatnikami podatku od towarów i usług. Sprzedaż paliw na stacjach (tankowanie pojazdów), może odbywać się w różnych porach doby w charakterze ciągłym.

W zależności od potrzeb eksploatacyjnych kontrahentów - z uwagi na charakter pracy przewoźników kolejowych - mogą wystąpić różne czasookresy dostaw paliwa, wynoszące np. kilka odbiorów na dobę, bądź też odbiory w ogóle nie wystąpią np. w przeciągu dwóch trzech dób. Mogą również zaistnieć sytuacje, gdy kontrahenci czasowo nie będą nabywali paliwa od Spółki. Stacje paliw będą obsługiwane przez pracowników, ale Spółka planuje otworzyć także stacje samoobsługowe. W związku z tym, że dostawy towaru (paliwa) będą miały charakter ciągły, Spółka przewiduje zawarcie z niektórymi kontrahentami umów zakładających miesięczne okresy rozliczeniowe, przy czym w terminie do siódmego dnia od zakończenia miesiąca, w którym dokonano dostawy paliwa, Spółka będzie wystawiała tym kontrahentom jedną fakturę VAT dokumentującą całą dokonaną w danym okresie rozliczeniowym (miesiącu) sprzedaż paliwa.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00