Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 21.12.2010, sygn. IPPP3/443-993/10-2/IB, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-993/10-2/IB

VAT - zakresie opodatkowania kosztów związanych ze świadczeniem usług serwisowych

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 04.10.2010 r. (data wpływu 06.10.2010 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania kosztów związanych ze świadczeniem usług serwisowych - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 06.10.2010 r. wpłynął ww. wniosek, o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania kosztów związanych ze świadczeniem usług serwisowych.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Sp. z o.o. (zwana, dalej Spółka) świadczy między innymi usługi serwisowe polegające na bieżącej naprawie statków, w szczególności silników okrętowych. Jakkolwiek Spółka posiada oddziały na terenie kraju, to jednak siedzibą Spółki jest Warszawa i tutaj także zatrudnieni są inżynierowie wykonujący w imieniu i na rzecz Spółki usługi serwisowe. W związku ze świadczeniem usług serwisowych pracownicy Spółki odbywają podróże w celu dotarcia na miejsce, gdzie znajduje się statek, a tym samym gdzie usługa serwisowa musi zostać wykonana. W przypadku, gdy statki znajdują się w porcie położonym na terytorium Polski pracownicy odbywają wyżej wskazane podróże najczęściej za pomocą samochodów. Samochody, którymi poruszają się pracownicy Spółki mogą być własnością Spółki, mogą być wynajmowane lub leasingowane przez Spółkę, jak również mogą być własnością pracowników (w takim przypadku Spółka jako pracodawca zwraca pracownikom koszty użycia samochodów w podróżach służbowych zgodnie z obowiązującymi regulacjami).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00