Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 15.01.2010, sygn. ILPP2/443-1471/09-2/ISN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-1471/09-2/ISN

WDT, w przypadku gdy kontrahent zagraniczny w momencie dokonywania transakcji nie posiadał ważnego i właściwego numeru identyfikacyjnego dla potrzeb transakcji wewnątrzwspólnotowych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością , przedstawione we wniosku z dnia 27 października 2009 r. (data wpływu 29 października 2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania 0% stawki podatku dla wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29 października 2009 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania 0% stawki podatku dla wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

W miesiącu styczniu 2009 r. Wnioskodawca dokonał dostawy dla kontrahenta niemieckiego. Sprzedaż ta została uznana przez niego za wewnątrzwspólnotową dostawę towaru (WDT), gdyż na dzień sporządzenia deklaracji VAT kontrahent był zarejestrowanym podatnikiem VAT w Niemczech dla celów transakcji wewnątrzwspólnotowych, ponadto dysponował odpowiednimi potwierdzeniami wywozu i dostarczenia do nabywcy towarów. W chwili obecnej okazało się, że kontrahent zarejestrował się do celów dokonywania transakcji wewnątrzwspólnotowych w Niemczech dopiero w dniu 25 lutego 2009 r., nie w styczniu 2009 r. Spółka posiada jednak informację, iż kontrahent wykazał i rozliczył przedmiotową transakcję jako wewnątrzwspólnotowe nabycie w Niemczech. Ponadto twierdzi on, iż w momencie dokonania transakcji był w trakcie procedury rejestracyjnej do wykonywania czynności wewnątrzwspólnotowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00