Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 21.04.2010, sygn. ILPB2/415-143/10-2/WM, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB2/415-143/10-2/WM

Czy w związku z powyższym Prokuratura prawidłowo zastosowała od stycznia 2009 r. zasady opodatkowania wypłaconych wynagrodzeń zryczałtowanym podatkiem dochodowym dla osób wymienionych w art. 13 pkt 6 ustawy, tj. biegłych, tłumaczy, specjalistów?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. u. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. u. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Prokuratury Okręgowej przedstawione we wniosku z dnia 20 stycznia 2010 r. (data wpływu 26 stycznia 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania należności wypłacanych biegłym, tłumaczom, specjalistom z tytułu czynności wykonywanych na rzecz prokuratury jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 stycznia 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania należności wypłacanych biegłym, tłumaczom, specjalistom z tytułu czynności wykonywanych na rzecz prokuratury.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Prokuratorzy z Prokuratury Rejonowej, Okręgowej zlecają wykonanie określonych czynności biegłym powołując ich do spraw toczących się w postępowaniu przygotowawczym. w świetle obowiązujących przepisów Prokuratura nie zawiera umowy cywilno-prawnej z biegłymi, jednakże zleca im wykonanie określonych czynności na podstawie Postanowienia o powołaniu biegłego, stosując w tym zakresie przepisy zawarte w Kodeksie postępowania karnego w celu wydania przez nich opinii specjalistycznej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00