Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 08.09.2010, sygn. ILPP2/443-888/10-4/AD, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-888/10-4/AD

Czy od nieodpłatnie przekazanego przez gospodarstwo pomocnicze jednostce macierzystej, tj. Wnioskodawcy majątku należy naliczyć i odprowadzić należny podatek VAT?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 14 czerwca 2010 r. (data wpływu 17 czerwca 2010 r.) uzupełnionym pismem z dnia 20 sierpnia 2010 r. (data wpływu 24 sierpnia 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania nieodpłatnego przekazania majątku jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 czerwca 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania nieodpłatnego przekazania majątku. Wniosek uzupełniono pismem z dnia 20 sierpnia 2010 r. (data wpływu 24 sierpnia 2010 r.) o doprecyzowanie przedstawionego we wniosku zdarzenia przyszłego.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Zarządzeniem Dyrektora Z. oraz po wyrażeniu zgody przez Prezydenta Miasta S. z dnia 5 czerwca 2009 r., z dniem 30 czerwca 2010 r. została podjęta decyzja o likwidacji gospodarstwa pomocniczego Z. Warsztaty Szkolne. Przedmiotem działalności gospodarstwa pomocniczego jest działalność dydaktyczno-wychowawcza i opiekuńcza w zakresie praktycznej nauki zawodu dla uczniów Zespołu jak również działalność usługowa polegająca na dokonywaniu napraw, konserwacji pojazdów samochodowych oraz stacja diagnostyczna. Gospodarstwo pomocnicze jest płatnikiem podatku od towarów i usług. Po zlikwidowaniu gospodarstwa nastąpi przejęcie majątku gospodarstwa, należności i zobowiązań przez jednostkę budżetową, tj. Wnioskodawcę. Będzie on kontynuować w dalszym ciągu działalność dydaktyczno-wychowawczą w zakresie praktycznej nauki zawodu dla swoich uczniów oraz zamierza nadal prowadzić działalność usługową o kierunku mechaniki samochodowej i stacji diagnostycznej. Jednocześnie Wnioskodawca nadmienia, iż w latach poprzednich przekazał Warsztatom Szkolnym gospodarstwo pomocnicze częściowo nieodpłatnie sprzęt dla podniesienia poziomu kształcenia uczniów przez dostęp do nowoczesnych pomocy dydaktycznych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00