Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 15.12.2010, sygn. ILPB2/436-257/10-4/TR, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

Czy w związku z planowanym aportem zorganizowanych części przedsiębiorstwa przez Wnioskodawcę (spółkę kapitałową) do spółek córek (spółek kapitałowych), spółki córki będą zobowiązane do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych na skutek zmian umów spółek powodujących zmianę wysokości ich kapitałów?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko spółki z o. o., przedstawione we wniosku z dnia 10 września 2010 r. (data wpływu: 15 września 2010 r.), uzupełnionym pismem z dnia 29 listopada 2010 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych wniesienia wkładu niepieniężnego do spółek kapitałowych jest:

  • prawidłowe odnośnie pierwszego z zadanych we wniosku pytań,
  • bezprzedmiotowe odnośnie drugiego i trzeciego z zadanych we wniosku pytań.

UZASADNIENIE

W dniu 15 września 2010 r. został złożony ww. wniosek, uzupełniony pismem z dnia 29 listopada 2010 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych wniesienia wkładu niepieniężnego do spółek kapitałowych.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka z o. o. Wnioskodawca (dalej: Spółka) powstała w 1996 r. w wyniku przekształcenia przedsiębiorstwa wielobranżowego założonego w roku 1991. Wspólnikami spółki są trzy osoby fizyczne, posiadające w Polsce nieograniczony obowiązek podatkowy. Działalność Spółki obejmuje trzy główne segmenty:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00