Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 10.03.2011, sygn. ITPP1/443-1226b/10/MS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-1226b/10/MS

1. Jaką wysokość stawki podatku od towarów i usług należy zastosować do prac o wysokim rygorze konserwatorskim w celu konserwacji miejsc i budynków zabytkowych i historycznych architektury murowanej i drewnianej?
2. Czy można wystawić faktury korygujące sprzedaż z zastosowaniem 22% stawki, w przypadku gdy powinno być zastosowane zwolnienie?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 15 grudnia 2010 r. (data wpływu 20 grudnia 2010 r.), uzupełnionym w dniu 4 marca 2011 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku obowiązującej w 2011 r. dla usług o wysokim rygorze konserwatorskim oraz możliwości wystawienia faktur korygujących - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 grudnia 2010 r. złożono wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku obowiązującej w 2011 r. dla usług o wysokim rygorze konserwatorskim oraz możliwości wystawienia faktur korygujących.

W przedmiotowym wniosku oraz jego uzupełnieniu, przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Jest Pan właścicielem firmy, która rozpoczęła wykonywanie robót konserwatorskich w zabytkowym kościele. Kościół ten wpisany jest do rejestru zabytków. Przedmiotowa operacja polega na konserwacji i rekonstrukcji ubytków zabytkowej posadzki świątyni, w budynku architektury sakralnej wpisanym do rejestru zabytków. Roboty obejmują swym zakresem prace o charakterze budowlanym, jednak mające na celu efekt konserwatorski. Opisane zadanie jest na etapie przygotowania i rozpoczęcia frontu robót. Prace te polegają między innymi na:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00