Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 28.04.2011, sygn. ITPB3/423-51/11/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-51/11/MK

Czy Spółka może rozpoznawać różnice kursowe:
- od zrealizowanych transakcji - jako różnice między dwoma kursami średnimi NBP, t.j. kursu poprzedzającego dzień zarachowania i kursu poprzedzającego dzień wypływu/wpływu z/na rachunku bankowego, oraz
- od ruchów na rachunku walutowym (wpływów i wypływów waluty) - jako różnice między dwoma kursami średnimi NBP, t.j. kursu poprzedzającego dzień wpływu na rachunek bankowy i kursu poprzedzającego dzień wypływu z rachunku bankowego?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (j.t. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 26 stycznia 2011 r. (data wpływu 28 stycznia 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie sposobu rozliczenia podatkowych różnic kursowych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 stycznia 2011 r. wpłynął do tut. organu wniosek Spółki o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie sposobu rozliczenia podatkowych różnic kursowych od zrealizowanych transakcji oraz ruchów na rachunku walutowym.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca - Spółka z o.o. w związku z operacjami gospodarczymi w walucie obcej, przy wykorzystaniu posiadanego rachunku walutowego, stosuje następujący scenariusz postępowania:

  1. zarachowuje koszt/przychód na podstawie dokumentu księgowego przeliczając te wartości na złotówki według kursu średniego NBP z dnia poprzedzającego dzień uzyskania przychodu/dzień poniesienia kosztu (zgodnie z regułami przewidzianymi dla tego zagadnienia w ustawie o podatku dochodowego od osób prawnych).
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00