Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 01.06.2011, sygn. ITPB3/423-112/11/MT, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-112/11/MT

W zdarzeniu przyszłym ma miejsce podział przez wydzielenie, skutkujący sukcesją praw i obowiązków podatkowych, o której mowa w 93c § 1 Ordynacji podatkowej. Czy Wnioskodawca (podmiot przejmujący) może ustalić wartość początkową prawa do znaku towarowego, które nie stanowiło wartości niematerialnej i prawnej podlegającej amortyzacji w spółce dzielonej, w wysokości jego wartości rynkowej określonej w dokumentach podziałowych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 28 lutego 2011 r. (data wpływu 2 marca 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych przeniesienia na Spółkę w związku z podziałem przez wydzielenie praw do znaku towarowego niestanowiacych u podmiotu dzielonego wartości niematerialnej i prawnej podlegającej amortyzacji - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 marca 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych przeniesienia na Spółkę w związku z podziałem przez wydzielenie praw do znaku towarowego niestanowiacych u podmiotu dzielonego wartości niematerialnej i prawnej podlegającej amortyzacji.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych i rezydentem podatkowym w Polsce. Jej udziałowcami są osoby fizyczne. Spółka została powołana jako podmiot celowy w celu prowadzenia m.in. działalności w zakresie zarządzania majątkiem trwałym oraz działalności marketingowej na rzecz spółki A. Sp. z o.o. (dalej: A.) - w związku z planowaną reorganizacją biznesowo-funkcjonalną tego podmiotu. Udziałowcami w A. są te same osoby fizyczne, które są udziałowcami w Spółce. A. prowadzi działalność gospodarczą w zakresie produkcji, marketingu i dystrybucji wyrobów piekarniczych i cukierniczych, jak również w zakresie inwestycji w nieruchomości.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00