Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 30.06.2011, sygn. ITPP1/443-567a/11/DM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-567a/11/DM

Dostawa złomu - rozliczenie, fakturowanie i ewidencjonowanie.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 18 kwietnia 2011 r. (data wpływu 20 kwietnia 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dostawy złomu - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 kwietnia 2011 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dostawy złomu.

W złożonym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca prowadzący samodzielną działalność gospodarczą jest podatnikiem VAT czynnym, zobowiązanym w zakresie podatku od towarów i usług do składania deklaracji miesięcznych. Wnioskodawca zajmuje się m.in. działalnością w zakresie wykonywania konstrukcji metalowych na zlecenie, do wykonywania których to zleceń strona nabywa elementy metalowe, przy których nabyciu odlicza od podatku należnego za dany miesiąc rozliczeniowy podatek naliczony wyszczególniony w fakturach VAT dokumentujących nabycie elementów metalowych. Po wykonaniu zleceń pozostaje szereg odpadów metalowych, które są sprzedawane przez Wnioskodawcę dla firm zajmujących się skupem złomu. W dniu 14 kwietnia 2011 r. Wnioskodawca sprzedał dla firmy zajmującej się handlem złomem 1,44 tony złomu, za który uzyskał od nabywcy kwotę w wysokości 720 zł. W większości złom pochodził z nabytych przez Wnioskodawcę elementów metalowych przed dniem 1 kwietnia 2011 r. Sprzedaż złomu została udokumentowana fakturą VAT, zaewidencjonowaną w ewidencji prowadzonej dla celów podatku od towarów i usług za miesiąc kwiecień 2011 r. W fakturze dokumentującej sprzedaż złomu Wnioskodawca wskazał, iż przedmiotowa sprzedaż nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług oraz zamieścił adnotację o treści odwrotne obciążenie. Wnioskodawca nie podał w fakturze informacji o stawce podatku od towarów i usług, kwocie podatku należnego oraz wartości brutto sprzedaży.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00