Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 12.09.2011, sygn. ILPP1/443-838/11-4/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-838/11-4/AW

1. Czy Wnioskodawca może dokonać korekty faktur dokumentujących uzyskanie określonego pułapu obrotów?
2. Z jakim momentem przysługuje Wnioskodawcy prawo do obniżenia podstawy opodatkowania zgodnie z wystawioną fakturą korygującą?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z o.o., przedstawione we wniosku z dnia 6 czerwca 2011 r. (data wpływu 8 czerwca 2011 r.), uzupełnionym pismem z dnia 25 sierpnia 2011 r. (data wpływu 29 sierpnia 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie korekty faktur dokumentujących podstawę opodatkowania jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 czerwca 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie korekty faktur dokumentujących podstawę opodatkowania. Przedmiotowy wniosek uzupełniono pismem z dnia 25 sierpnia 2011 r. o doprecyzowanie opisu stanu faktycznego.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca prowadzi sieć sklepów oferujących artykułu przemysłowe i odzieżowe. Wnioskodawca zawarł ze swoimi kontrahentami umowy ramowe dotyczące współpracy handlowej. Zgodnie z ww. umowami kontrahenci zobowiązywali się dostarczać Wnioskodawcy towary wskazane w indywidualnych zamówieniach przez Wnioskodawcę, a Wnioskodawca zobowiązywał się do zapłaty za towar w określonym terminie. Umowy te przewidują, iż w razie osiągnięcia w każdym miesiącu kalendarzowym obrotu przekraczającego określoną kwotę netto tytułem sprzedaży, kontrahent Wnioskodawcy (tj. dostawca towarów) zobowiązywał się do wypłacenia na rzecz Wnioskodawcy, specjalnej premii pieniężnej (określonej procentowo) do 15 dnia następnego miesiąca. Premia pieniężna liczona była od osiągniętego w danym miesiącu obrotu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00