Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 29.12.2011, sygn. ILPP2/443-1405/11-2/MR, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-1405/11-2/MR

Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług wykonywanych przez fizjoterapeutę.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 28 września 2011 r. (data wpływu 7 października 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług wykonywanych przez fizjoterapeutę jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 7 października 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług wykonywanych przez fizjoterapeutę.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu usług fizjoterapeutycznych, według PKD 86.90.A. Ww. usługi Zainteresowany świadczy na rzecz klubu sportowego i polegają one na ochronie i profilaktyce zdrowia sportowców, zabiegach masażu leczniczego i fizykoterapii, rehabilitacji pourazowej. Ponadto Zainteresowany nadmienia, iż posiada odpowiednie wykształcenie zawodowe i tytuł technika fizjoterapii.

W związku z powyższym zadano następujące pytanie.

Czy usługi świadczone przez Zainteresowanego mogą korzystać od dnia 1 stycznia 2011 r. ze zwolnienia od podatku VAT, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy o VAT...

Zdaniem Wnioskodawcy, może on korzystać ze zwolnienia z podatku VAT na podstawie art. 43 ust 1 pkt 19 ustawy o VAT. Zwolnieniu podlegają bowiem usługi medyczne świadczone przez osoby uprawnione zgodnie art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy o VAT. Zwolnieniu podlegają usługi w zakresie opieki medycznej służące profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu, i poprawie zdrowia świadczone w ramach wykonywania zawodów medycznych. Według wyroku ETS C-141/00 przepis art. 13(A) ust. 1 lit. c Dyrektywy nie wymaga aby usługi medyczne były świadczone przez podatnika o konkretnej formie prawnej aby objąć je zwolnieniem.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00