Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 03.08.2011, sygn. IPTPP2/443-134/11-2/IR, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP2/443-134/11-2/IR

Wykazanie w informacji podsumowującej VAT-UE nietransakcyjnego przemieszczenia towarów z Niemiec do Polski.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, przedstawione we wniosku z dnia 26 kwietnia 2011 r. (data wpływu do Biura KIP w Płocku 5 maja 2011 r., do Biura KIP w Piotrkowie Trybunalskim 12 maja 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wykazania w deklaracji VAT-7 oraz w informacji podsumowującej VAT-UE wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 maja 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wykazania w deklaracji VAT-7 oraz w informacji podsumowującej VAT-UE wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest importerem i sprzedawcą kawy palonej. Jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług, zarejestrowanym dla potrzeb wewnątrzwspólnotowych transakcji. W ramach prowadzonej działalności dokonał on importu towarów ze Szwajcarii. Odprawy celnej tych towarów dokonano na granicy, następnie towary zostały przetransportowane transportem drogowym na teren Polski.

Zainteresowany nie dokonał rejestracji dla potrzeb VAT w kraju w którym dokonano importu, tj. w Niemczech. Odprawę celną w jego imieniu i na jego rachunek dokonała upoważniona Szwajcarska Agencja Celna, która nie posiada numeru VAT UE, ponieważ Szwajcaria nie należy do Unii Europejskiej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00