Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 19.04.2011, sygn. IBPP3/443-121/11/DG, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-121/11/DG

Uznanie znaków akcyzy nałożonych na opakowanie jednostkowe (butelkę) za uszkodzone i konieczność oznaczenia wyrobów akcyzowych legalizacyjnymi znakami akcyzy.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 10 stycznia 2011r. (data wpływu 27 stycznia 2011r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie uznania w przedstawionym we wniosku stanie znaków akcyzy za uszkodzone jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 stycznia 2011r. do tut. organu wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie uznania w przedstawionym we wniosku stanie znaków akcyzy za uszkodzone

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka jest przedsiębiorcą prowadzącym działalność w zakresie hurtowego handlu winami, miodami pitnymi oraz podobnymi wyrobami akcyzowymi. Towary, którymi handluje Spotka są nabywane głównie od podmiotów zagranicznych, zarówno z państw członkowskich Unii Europejskiej jak i z państw trzecich. W związku z wprowadzaniem na Polski rynek wyrobów akcyzowych, Spółka jest zobowiązana do oznaczenia tych wyrobów znakami akcyzy. Otrzymane od właściwych organów banderole są wysyłane do zagranicznego dostawcy wyrobów, który przeprowadza w swojej siedzibie maszynowy proces oznaczania zamówionych przez Spółkę wyrobów akcyzowych znakami akcyzy. Następnie wyroby są wysyłane do Polski.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00