Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 03.08.2011, sygn. IPPP3/443-747/11-2/SM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-747/11-2/SM

Uregulowania dotyczące odliczenia podatku naliczonego od samochodów osobowych (administracyjnych)

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 17.05.2011 r. (data wpływu 26.05.2011 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od samochodów osobowych - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26.05.2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od samochodów osobowych.

W przedmiotowym wniosku zostały przedstawiony następujące stany faktyczne i zdarzenia przyszłe.

M. Sp. z o.o. (dalej: Spółka lub M.) jest przedsiębiorstwem leasingowym zajmującym się leasingiem środków transportu drogowego. W ramach prowadzonej działalności Spółka nabywa samochody osobowe i ciężarowe, które oddaje klientom w odpłatne użytkowanie na podstawie umów leasingu. Komplementarnym do usług leasingowych przedmiotem działalności Spółki jest odsprzedaż samochodów. Po zakończeniu umów leasingowych część klientów odkupuje samochody, a pozostała część nie decyduje się na odkupienie samochodów. W sytuacji, gdy z różnych przyczyn samochody te nie nadają się do dalszego oddania w użytkowanie, Spółka odsprzedaje przedmiotowe pojazdy. Tym samym odsprzedaż samochodów jest naturalną konsekwencją, dopełnieniem działalności leasingowej. Mając na uwadze zakres prowadzonej działalności leasingowej należy podkreślić, iż odsprzedaż samochodów nie jest incydentalna lecz stanowi istotne uzupełnienie działalności M. Rodzaj wykonywanej działalności (zarówno usługi leasingu jak i odsprzedaż samochodów) znajduje także odzwierciedlenie w umowie Spółki oraz we właściwym wpisie w Krajowym Rejestrze Sądowym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00