Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 13.10.2011, sygn. IPPP1/443-1097/11-2/ISz, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-1097/11-2/ISz

zwolnienie od podatku VAT usług szkoleniowych dermatologii estetycznej

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z dnia 11.07.2011 r. (data wpływu 14.07.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT usług szkoleniowych dermatologii estetycznej - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14.07.2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT usług szkoleniowych dermatologii estetycznej.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest lekarzem dermatologiem i prowadzi swoją działalność gospodarczą. Wykonuje również szkolenia z zakresu dermatologii estetycznej dla lekarzy, którzy mają prawo do wykonywania zawodu i w ten sposób podnoszą swoje kwalifikacje. Szkolenia takie odbywają się w siedzibie firmy Wnioskodawcy lub wyjeżdża on zagranicę na zaproszenie innych firm. Przepisy ustawy o VAT pkt 29 ust. 1 art. 43 są wyjątkowo niejasno sformułowane i budzą dużo wątpliwości, w szczególności zwolnienie usług kształcenia zawodowego, innego niż wymienionego w pkt 26 - prowadzonego w formach i na zasadach przewidzianych w odrębnych przepisach. W grupie tej mogą znaleźć się wszelkie nieobjęte systemem oświaty szkolenia nauki zawodu i podnoszenia kwalifikacji zawodowej. Tym bardziej, że obowiązek dokształcania się lekarzy określony jest w innych przepisach. Tam też określone są formy i zasady podnoszenia kwalifikacji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00