Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 16.04.2012, sygn. ITPP1/443-62/12/TS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-62/12/TS

Opodatkowanie świadczonych usług.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 12 stycznia 2012 r. (data wpływu 17 stycznia 2012 r.), uzupełnionym w dniach 2 i 13 kwietnia 2012 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania świadczonych usług jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 stycznia 2012 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniach 2 i 13 kwietnia 2012 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania świadczonych usług.

W przedmiotowym wniosku oraz jego uzupełnieniach przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca samorządowa instytucja kultury wpisana do rejestru instytucji kultury, prowadzonego przez Prezydenta Miasta, prowadzi działalność kulturalną, w ramach której sprzedaje usługi odbiorcom indywidualnym i zbiorowym. Odbiorcy indywidualni zakupują usługi, płacąc za bilety wstępu. Odbiorcy zbiorowi (szkoły, przedszkola, zakłady pracy, urzędy) zamawiają spektakle, za które opłata uiszczana jest w formie umownej kwoty ryczałtu Wnioskodawca w tym przypadku nie sprzedaje biletów wstępu. Wnioskodawca umawia się z kontrahentem zbiorowym (np. Ośrodkiem Kultury) na umowną kwotę ryczałtu, np. 2000 zł, która dotyczy tylko wystawienia spektaklu teatralnego. Cena za ww. usługę zawarta jest w umowie. Natomiast nie jest zawierana w umowie kwestia dotycząca ilości miejsc na sali widowiskowej. Sprzedażą biletów wstępu zajmuje się kontrahent (np. Ośrodek Kultury). Wnioskodawca dodał, iż jest czynnym podatnikiem podatku VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00