Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 02.01.2012, sygn. ITPP2/443-1409/11/RS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-1409/11/RS

Zakres miejsca świadczenia i opodatkowania czynności związanych z zawarciem kontraktów.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 30 września 2011 r. (data wpływu 7 października 2011 r.), uzupełnionym w dniu 6 grudnia 2011 r. (data wpływu), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie miejsca świadczenia i opodatkowania czynności związanych z zawarciem kontraktów - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 7 października 2011 r. złożono wniosek, uzupełniony w dniu 6 grudnia 2011 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie miejsca świadczenia i opodatkowania czynności związanych z zawarciem kontraktów.

W przedmiotowym wniosku oraz jego uzupełnieniu, przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.

Spółka jest producentem olejów rafinowanych i tłuszczów roślinnych dla przemysłu spożywczego. Istotne znaczenie dla Jej działalności ma przerób rzepaku i produkcja oleju rzepakowego. Spółka zawiera kontrakty kupna i sprzedaży oleju rzepakowego w Holandii z zagranicznymi kontrahentami. Transakcje zawierane są na podstawie zasad (Nofota Trading Rules) ustanowionych przez podmiot zajmującą się organizacją transakcji i podlegają prawu holenderskiemu. Pośrednictwa w zawieraniu transakcji dokonuje podmiot z siedzibą w Niemczech. Stronami transakcji są podmioty gospodarcze z Europy, które zarejestrowane są w Holandii na potrzeby rozliczenia podatku od wartości dodanej. Podmioty zawierają między sobą transakcje kupna i sprzedaży określonej masy oleju na określone okresy kontraktowe. Transakcje dotyczą okresów 3-miesięcznych: listopad-grudzień-styczeń, luty-marzec-kwiecień, maj-czerwiec-lipiec, sierpień-wrzesień-październik i zawierane są najpóźniej do ostatniego dnia roboczego miesiąca poprzedzającego pierwszy miesiąc okresu rozliczeniowego tj. do końca stycznia zamykane są transakcje dotyczące okresu luty-marzec-kwiecień. W ramach transakcji nie dochodzi do sprzedaży lub nabycia przez Spółkę oleju znajdującego się na terytorium Polski. Nie dochodzi również do transportu oleju przez Spółkę (lub na Jej rzecz) z terytorium Polski do innego kraju lub z innego kraju na terytorium Polski. Rozliczenie zawieranych kontraktów sprzedaży może nastąpić przy użyciu dwóch mechanizmów, tj. C. i S.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00