Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 18.06.2012, sygn. ITPB2/415-280/12/MM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB2/415-280/12/MM

Czy w ramach ulgi rehabilitacyjnej możliwe jest odliczenie wydatków na zakup środków pielegnacyjnych jako wydatów na opiekę.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani, przedstawione we wniosku z dnia 18 marca 2012 r. (wpływ do tutejszego organu dnia 20 marca 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 marca 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawczyni jest trwale niezdolna do samodzielnej egzystencji i posiada I grupę inwalidztwa. Wnioskodawczyni jest osobą leżącą, sprawne ma tylko: ręce i głowę, w pozostałej części ciała nie ma władzy i czucia oraz żadnej kontroli przy czynnościach fizjologicznych. Opiekę opiekuńczo-pielęgniarską nad Wnioskodawczynią sprawuje mąż.

W związku z powyższym codziennie zużywane są następujące środki pielęgnacyjne:

  • pieluchomajtki minimum 5 sztuk,
  • cewniki urologiczne 4 sztuki,
  • pianka myjąco pielęgnacyjna,
  • płyn dezynfekujący,
  • rękawice jednorazowe kilka sztuk,
  • krem ochronny likwidujący przykre zapachy,
  • krem, maści przeciwodleżynowe.

Ww. środki są stale i niezbędnie potrzebne do pielęgnacji. Inne natomiast środki używane są sporadycznie. Na zakupione środki Wnioskodawczyni posiada faktury VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00