Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 10.12.2012, sygn. ITPP1/443-1169/12/DM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-1169/12/DM

Brak obowiązku opodatkowania sprzedaży bonów.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 21 września 2012 r. (data wpływu 25 września 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku opodatkowania sprzedaży bonów - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 września 2012 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku opodatkowania sprzedaży bonów.

W złożonym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca prowadzi sprzedaż detaliczną odzieży męskiej i dodatków do odzieży w sklepach na terenie kraju. W celu intensyfikacji sprzedaży poprzez zwiększoną ilość klientów Wnioskodawca zamierza wprowadzić sprzedaż bonów podarunkowych towarów o określonej wartości, upoważniających do zapłaty tymi bonami za zakupiony towar w sklepach Wnioskodawcy. Bony podarunkowe będą wystawione na okaziciela z terminem ważności i określoną kwotą. Wybór towaru, za który klient zapłaci bonem należy do jego posiadacza. W przypadku kiedy posiadacz bonu wybiera towar o wartości niższej od wartości określonej na bonie, klient nie otrzyma zwrotu różnicy a odwrotnie przy wyborze towaru droższego klient różnicę dopłaci. Klient po dacie ważności bonu w nim określonej, nie będzie mógł nim płacić, jak również nie otrzyma zwrotu gotówki. Przy sprzedaży bonów, Wnioskodawca wystawi dokument sprzedaży niefiskalnej, potwierdzający przyjęcie gotówki. Przy sprzedaży towarów opłaconych bonami wystawione będą dokumenty sprzedaży w kasie fiskalnej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00