Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 12.01.2012, sygn. IPPP3/443-1396/11-3/SM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-1396/11-3/SM

uregulowania związane z otrzymywanymi premiami pieniężnymi (dokumentowanie, wpływ na odliczenie)

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 21.10.2011 r. (data wpływu 24.10.2011 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uregulowań związanych z otrzymaniem premii pieniężnej - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24.10.2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uregulowań związanych z otrzymaniem premii pieniężnej.

W przedmiotowym wniosku zostały przedstawione następujące stany faktyczne.

Podstawowym przedmiotem działalności gospodarczej prowadzonej przez C. sp. z o.o. (dalej: C. lub Spółka) jest sprzedaż detaliczna artykułów spożywczych i przemysłowych w sieci hipermarketów i supermarketów na terenie całej Polski. W sieci sklepów Spółka prowadzi sprzedaż towarów zakupionych u dostawców - producentów lub dystrybutorów tych towarów (dalej: Dostawcy).

Podstawą współpracy handlowej pomiędzy Spółką a poszczególnymi Dostawcami są odpowiednie umowy. W relacjach handlowych z Dostawcami strony uzgodniły możliwość otrzymania przez Spółkę od Dostawcy kwoty pieniężnej należnej C. za osiągnięcie określonego progu obrotów w danym okresie rozliczeniowym (np. rocznym), kalkulowanej jako ustalony procent wartości zakupów towarów dokonanych przez C. od Dostawcy w okresie rozliczeniowym (kwota ta zwana jest w dalszej treści wniosku bonusem lub premią pieniężną). W umowach zawartych przez C. z Dostawcami kwota ta określana jest przykładowo jako wynagrodzenie netto za intensyfikację działalności handlowej w formie - bonus roczny od obrotu warunkowy: rozliczany rocznie od obrotu netto stosownie do osiąganych progów. Umowa zawiera również tabelę wskazującą poszczególne progi obrotów i stawkę procentową stosowaną do wyliczenia kwoty należnego Spółce bonusu w przypadku osiągnięcia danego progu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00