Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 24.12.2012, sygn. IPPP3/443-999/12-2/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-999/12-2/JK

opodatkowanie i dokumentowanie zwrotu kosztów wykonawstwa zastępczego oraz kar umownych

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony przedstawione we wniosku z dnia 24.09.2012 r. (data wpływu 27.09.2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania i dokumentowania zwrotu kosztów wykonawstwa zastępczego oraz kar umownych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27.09.2012 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania i dokumentowania zwrotu kosztów wykonawstwa zastępczego oraz kar umownych.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Spółka S.A. (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) realizując projekty budowlane zawiera umowy z podwykonawcami (dalej: Podwykonawcy, Umowa o współpracy). Każdy Podwykonawca zapewnia terminowe i należyte wykonanie robót, zgodnie z warunkami zawartymi w Umowie o współpracy. Podwykonawca zobowiązuje się też do usunięcia wszelkich wad i usterek w terminie wskazanym przez Spółkę, chyba że strony postanowią inaczej.

Zdarza się, że Podwykonawcy wnoszą zabezpieczenie należytego wykonania umowy w formie kaucji gwarancyjnej. Niekiedy strony Umowy o współpracy postanawiają, że zabezpieczeniem należytego wykonania umowy będzie gwarancja bankowa lub gwarancja ubezpieczeniowa. Część Umów o współpracę nie przewiduje ustanowienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00