Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 11.04.2013, sygn. ITPP3/443-21/13/AT, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/443-21/13/AT

Nabycie i sprzedaż gazu w systemie gazowym.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 7 stycznia 2013 r. (data wpływu 14 stycznia 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania transakcji nabycia gazu w Belgii poprzez tankowanie z terminalu oraz jego dalszej odsprzedaży na terytorium kraju za nabycie i sprzedaż gazu w systemie gazowym jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14 stycznia 2013 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania transakcji nabycia gazu w Belgii poprzez tankowanie z terminalu oraz jego dalszej odsprzedaży na terytorium kraju za nabycie i sprzedaż gazu w systemie gazowym.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka jest podmiotem zajmującym się obrotem paliwami gazowymi (gazem ziemnym) oraz energią elektryczną, posiadającym stosowne koncesje na ich wykonywanie.

W ramach prowadzonej działalności Spółka zawarła umowę z kontrahentem ., mającym siedzibę na terytorium Unii Europejskiej (dalej: , Dostawca), dotyczącą zakupu gazu ziemnego skroplonego (dalej: LNG). Zgodnie z umową wiążącą Spółkę i , gaz nabywany jest z terminalu LNG w . w Belgii.

Z zawartej umowy, jak również z innych otrzymanych informacji wynika, że terminal LNG jest elementem sieci gazowej. Miejscem przeniesienia prawa do rozporządzania towarem jak właściciel pomiędzy a Spółką jest połączenie między siecią gazową terminalu a przyłączem cysterny. Sprzedaż gazu następuje podczas tankowania cysterny, którą po załadunku będzie transportowany skroplony gaz ziemny. Dostawy następują według zaplanowanego harmonogramu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00