Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 28.06.2013, sygn. ITPB2/415-361/13/BK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB2/415-361/13/BK

Czy wydatki poniesione na zakup pampersów oraz worków stomijnych można uwzględnić w załączniku PIT/O do zeznania podatkowego, jako wydatki na cele rehabilitacyjne?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni, przedstawione we wniosku z dnia 18 marca 2013 r. (data wpływu 28 marca 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 marca 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej.

We wniosku tym przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawczyni jest rencistką I grupy całkowicie niezdolną do samodzielnej egzystencji. Miesięczna renta Wnioskodawczyni wynosi 930 zł (w tym 196 zł zasiłek pielęgnacyjny). Od 1998 r. Wnioskodawczyni choruje na chorobę nowotworową. Przeszła kilka operacji, radioterapię, chemioterapię, komorę cezową, transfuzję krwi. Na dzień obecny jest w trakcie specjalistycznych badań związanych z przeszczepem nerki (wodonercze obu nerek). Wnioskodawczyni ma uszkodzone zwieracze, przez co przez 24 godz. na dobę jest zmuszona do używania pampersów (15 sztuk na dobę). Ma też wyłoniony sztuczny odbyt z lewej strony jamy brzusznej, przez co używa na co dzień sprzęt stomijny woreczki. Zarówno pampersy, jak i woreczki stomijne są Jej niezbędne do codziennego funkcjonowania i stanowią dla Niej duże wydatki związane z ułatwianiem wykonywania czynności życiowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00