Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 02.05.2013, sygn. ILPB2/436-23/13-2/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

1. Czy wniesienie do SKA wkładu pieniężnego lub wkładu niepieniężnego przez jednego lub kilku akcjonariuszy SKA, jak również wkładu pieniężnego przez komplementariusza SKA rodzi po stronie Wnioskodawcy konsekwencje podatkowe w postaci powstania obowiązku podatkowego w podatku PCC?
2. W przypadku, gdy odpowiedź na pytanie nr 1 jest twierdząca, co w przedstawionym zdarzeniu przyszłym stanowić będzie podstawę opodatkowania podatkiem PCC?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Sp. z o.o. S.K.A. przedstawione we wniosku z dnia 4 lutego 2013 r. (data wpływu 7 lutego 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie obowiązku podatkowego oraz określenia podstawy opodatkowania w związku ze zmianą umowy spółki komandytowo-akcyjnej jest:

  • prawidłowe w odniesieniu do pytania nr 1,
  • nieprawidłowe w odniesieniu do pytania nr 2.

UZASADNIENIE

W dniu 7 lutego 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie obowiązku podatkowego oraz określenia podstawy opodatkowania w związku ze zmianą umowy spółki komandytowo-akcyjnej.

W przedmiotowym wniosku zostały przedstawione następujące dwa zdarzenia przyszłe.

Wnioskodawca jest spółką komandytowo-akcyjną (dalej: SKA). W przyszłości do SKA zostanie wniesiony jeden lub kilka wkładów pieniężnych lub niepieniężnych przez jednego lub kilku akcjonariuszy w zamian za akcje SKA (dalej: Akcje) oraz jeden lub kilka wkładów pieniężnych przez komplementariusza SKA.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00