Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 27.03.2013, sygn. ILPP2/443-7/13-2/MR, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-7/13-2/MR

Podatek od towarów i usług w zakresie sposobu ewidencjonowania i udokumentowania sprzedaży imiennych ulgowych biletów miesięcznych oraz prowadzenia ewidencji.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana , przedstawione we wniosku z dnia 27 grudnia 2012 r. (data wpływu 2 stycznia 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu ewidencjonowania i udokumentowania sprzedaży imiennych ulgowych biletów miesięcznych oraz prowadzenia ewidencji jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 stycznia 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu ewidencjonowania i udokumentowania sprzedaży imiennych ulgowych biletów miesięcznych oraz prowadzenia ewidencji.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą polegającą na zarobkowym przewozie osób. W tym celu posiada klika autobusów zaopatrzonych w kasy fiskalne służące do sprzedaży biletów oraz kasę fiskalną stacjonarną do sprzedaży biletów ulgowych. Każdy pasażer jest zobowiązany do zakupu i posiadania biletu w czasie przejazdów.

Wnioskodawca ma podpisane umowy z Gminami na przewóz dzieci do szkół, za ww. usługi rozlicza się z Gminami na podstawie wystawionych faktur VAT, jednocześnie sprzedaż tych usług jest też wprowadzona do kasy fiskalnej w celu wydrukowania biletów imiennych, który jest jednocześnie paragonem fiskalnym. Dokumentem uprawniającym do przejazdu jest imienny ulgowy bilet miesięczny. Każde dziecko w czasie przejazdu musi posiadać oryginał tego biletu. Tak więc owa sprzedaż jest dwukrotnie udokumentowana: raz w postaci faktury VAT wystawionej dla odpowiedniego Urzędu Gminy i na tej podstawie jest regulowana zapłata za usługę, drugi raz w postaci wydruku z kasy fiskalnej czyli w postaci imiennego biletu dla dziecka (dzieci nie płacą za te bilety).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00