Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 12.09.2013, sygn. ILPP2/443-572/13-2/AD, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-572/13-2/AD

Czy w związku z wystawieniem faktur korygujących, powodujących zwiększenie podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług, należy skorygować deklarację VAT-7 za miesiąc, w którym ujęto fakturę pierwotną czy za miesiąc, w którym wystawiono fakturę korygującą?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 11 czerwca 2013 r. (data wpływu 25 czerwca 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie korekty podatku VAT z tytułu zwiększenia podstawy opodatkowania jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 czerwca 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie korekty podatku VAT z tytułu zwiększenia podstawy opodatkowania.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Przedsiębiorca, będący czynnym podatnikiem VAT prowadzi działalność polegającą na wynajmie lokali użytkowych własnych i dzierżawionych. Dwa z nich znajdują się w budynku należącym do wspólnoty mieszkaniowej, która co miesiąc za eksploatację części wspólnych budynku, media, zarządzanie nieruchomością oraz fundusz remontowy wystawia rachunek, jako że nie jest podatnikiem VAT czynnym. Koszt wynikający z rachunku jest następnie refakturowany na najemców. W okresie od listopada 2011 r. do sierpnia 2012 r. na wystawianych fakturach kwota brutto równała się kwocie z rachunku. We wrześniu 2012 r. Przedsiębiorca, wystawiając faktury korygujące, skorygował kwotę netto wyżej wymienionych faktur, tak aby kwota z rachunku od wspólnoty mieszkaniowej równała się kwocie netto, a nie brutto faktury. W wyniku tychże korekt zwiększeniu uległa kwota należnego podatku VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00