Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 24.12.2013, sygn. ILPP2/443-933/13-2/SJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-933/13-2/SJ

Czy spółka jako następca prawny będzie mogła zgodnie z art. 93a Ordynacji Podatkowej, rozliczyć w swojej deklaracji VAT nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym lub otrzymać zwrot bezpośredni wynikający z deklaracji VAT dotyczącej wnoszącej aport, a także rozliczyć wszystkie faktury wystawione przez i dla wnoszącego aport?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z 21 września 2013 r. (data wpływu 26 września 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozliczenia podatku naliczonego w związku z aportem do spółki jawnej przedsiębiorstwa osoby fizycznej oraz rozliczenia faktur wystawianych przez i dla wnoszącego aport jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 września 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozliczenia podatku naliczonego w związku z aportem do spółki jawnej przedsiębiorstwa osoby fizycznej oraz rozliczenia faktur wystawianych przez i dla wnoszącego aport.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wspólnicy spółki X spółka jawna zamierzają podjąć uchwałę o zmianie umowy spółki jawnej dotyczącą wniesienia przez jednego ze wspólników wkładu niepieniężnego (aport) w postaci całego jej przedsiębiorstwa Y w rozumieniu art. 55.1 KC. Po wniesieniu przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 55.1 KC działalność wspólnika zostanie wykreślona z ewidencji działalności gospodarczej poprzez wykreślenie firmy Y. Spółka jawna jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług oraz będzie podatnikiem VAT-UE. Ewidencja jest prowadzona w formie ksiąg rachunkowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00