Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 28.10.2013, sygn. IPTPP4/443-551/13-4/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP4/443-551/13-4/MK

Możliwość korekty obrotu i podatku należnego zaewidencjonowanego na kasie rejestrującej

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 27 lipca 2013 r. (data wpływu 29 lipca 2013 r.), uzupełniony pismem z dnia 16 października 2013 r. (data wpływu 18 października 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości korekty obrotu i podatku należnego zaewidencjonowanego na kasie rejestrującej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29 lipca 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości korekty obrotu i podatku należnego zaewidencjonowanego na kasie rejestrującej.

Przedmiotowy wniosek uzupełniono pismem z dnia 16 października 2013 r. (data wpływu 18 października 2013 r.) w zakresie doprecyzowania opisu zdarzenia przyszłego.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka prowadzi działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży detalicznej leków i produktów farmaceutycznych w aptece.

Cała sprzedaż rejestrowana jest przy zastosowaniu kasy i dokonywania wydruku z każdej sprzedaży paragonu fiskalnego lub faktury oraz do wydawania oryginału wydrukowanego dokumentu nabywcy. Gdy nabywca otrzymał paragon fiskalny, a następnie zażądał wystawienia faktury, ma obowiązek zwrócić wydany wcześniej paragon. Zdarzają się sytuacje związane ze zwrotem towarów. Najczęstszą tego przyczyną jest pomyłka przy wydawaniu leków. Ze względu na nieczytelność recept, sprzedawca nie zawsze prawidłowo odczyta dawkę leku lub ilość opakowań. Źle wydany lek jest wprowadzany na stan magazynowy, a wydanie prawidłowego leku jest potwierdzane poprzez jego fiskalizację.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00