Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 16.01.2013, sygn. IBPP2/443-1056/12/AB, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-1056/12/AB

prawo do rozliczenia nadwyżki podatku naliczonego nad należnym przez Spółkę z o.o

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 11 października 2012r. (data wpływu 16 października 2012r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do rozliczenia nadwyżki podatku naliczonego nad należnym przez Spółkę z o.o. jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 października 2012r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej m.in. podatku od towarów i usług w zakresie prawa do rozliczenia nadwyżki podatku naliczonego nad należnym przez Spółkę z o.o.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący zaistniały stan faktyczny:

W dniu 9 lutego 2009r. aktem notarialnym, podpisanym w Kancelarii notariusza Piotra L, prowadzącego Kancelarię Notarialną w L została założona spółka S sp. z o. o. (obecnie: M sp. z o. o.), do której zostało wniesione aportem przedsiębiorstwo w rozumieniu art. 55 K.c, działającego pod firmą S. spółka cywilna z siedzibą w K w zamian za obejmowane przez Pana M i Panią M na zasadach wspólności łącznej udziały w spółce z o.o. Przedmiotem aportu było przedsiębiorstwo jako całość, w tym m.in. lokal biurowy, udział w garażu podziemnym, wartości niematerialne i prawne, znak towarowy spółki, prawa majątkowe do posiadanych domen internetowych, prawa i zobowiązania z podpisanych wszelkich umów, w tym wmów o pracę, tajemnice przedsiębiorstwa, księgi i dokumenty związane prowadzeniem działalności gospodarczej, należności i zobowiązania, wynikające z ksiąg handlowych przedsiębiorstwa S sp. c. W związku z wniesionym aportem przedsiębiorstwa spółki cywilnej do spółki z o.o. została zlikwidowana spółka cywilna i na dzień 02.03.2009r. sporządzony remanent likwidacyjny wyniósł 0,00 zł. Kwota 29.848,00 zł wykazana w deklaracji VAT-7 do przeniesienia to należności podatku VAT, wynikające z nabycia lokalu oraz miejsca postojowego, które zostały w całości wniesione aportem do spółki z o.o.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00