Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 08.04.2013, sygn. IPPB5/423-170/13-2/DG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-170/13-2/DG

Czy Spółka dzielona jest zobowiązana do wykazania w zeznaniu rocznym, przychodów i kosztów (bezpośrednich i pośrednich) związanych z wydzieloną zorganizowaną częścią przedsiębiorstwa rozpoznanych jako koszty i przychody podatkowe w okresie od początku roku podatkowego Spółki do dnia podziału?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 04.03.2013 r. (data wpływu 05.03.2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie wykazania w zeznaniu rocznym przychodów i kosztów związanych z wydzielaną zorganizowaną część przedsiębiorstwa jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 05.03.2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie wykazania w zeznaniu rocznym przychodów i kosztów związanych z wydzielaną zorganizowaną część przedsiębiorstwa.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Planowany jest podział spółki Wnioskodawcy (dalej: Spółka albo Spółka dzielona) w drodze wydzielenia (procedura przewidziana w art. 529 § 1 pkt 4 Kodeksu spółek handlowych) do istniejącej spółki (dalej: Spółka przejmująca) zorganizowanej części przedsiębiorstwa (dalej: ZCP). Jednocześnie również pozostające w Spółce dzielonej składniki majątku będą stanowić ZCP w rozumieniu przepisów podatkowych. W wyniku podziału Spółka przejmująca obejmie majątkowe składniki (pasywa i aktywa) niezbędne dla kontynuacji prowadzonej przez ZCP działalności polegającej w szczególności na świadczeniu usług emisyjnych programów telewizji naziemnej w technologii analogowej dla koncesjonowanych nadawców telewizyjnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00