Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 30.09.2013, sygn. IPPB3/423-476/13-2/EŻ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-476/13-2/EŻ

1) Czy opłaty za najem pojazdu stanowią koszty uzyskania przychodów bez uwzględniania ich w limicie wynikającym z przebiegu pojazdu i stawki za jeden kilometr przebiegu, wynikającej z odrębnych przepisów?2) Czy ponoszone koszty za usługi serwisowe stanowią koszty uzyskania przychodów bez limitu wynikającego z przebiegu pojazdu i stawki za jeden kilometr przebiegu, wynikającej z odrębnych przepisów?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 26.06.2013r. (data wpływu 01.07.2013r.) w sprawie o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 01.07.2013r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłaty za najem samochodów osobowych oraz koszty za usługi serwisowe.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Spółka świadczy usługi w zakresie rozliczania i serwisowania urządzeń tj. automatów do gier w punktach zlokalizowanych na terytorium całego kraju. W celu wykonywania usług serwisowych Spółka zatrudnia pracowników, którym udostępnia samochody osobowe nie będące własnością Spółki służące do realizowania usług serwisowych.

W celu rozwinięcia prowadzonej działalności Spółka planuje wynająć samochody osobowe do wykonywania usług serwisowych na okres nie krótszy niż 2 lata. Przedmiotem umowy będzie wyłącznie najem samochodów osobowych, za które wynajmujący będzie otrzymywał odpowiednie wynagrodzenie. Suma opłat bez podatku od towarów i usług w całym okresie obowiązywania umowy najmu będzie odpowiadać wartości początkowej pojazdu określonej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 15 lutego 1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011, Nr 74 poz. 397 z późn. zm.) dalej zwaną ustawą o CIT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00