Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 05.09.2014, sygn. ITPP3/443-477/14/AT, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/443-477/14/AT

Brak obowiązku opodatkowania czynności nieodpłatnego udostępnienia do korzystania z programu komputerowego oraz jego nieodpłatnego wdrożenia.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 20 sierpnia 2014 r. (data wpływu 26 sierpnia 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku opodatkowania czynności nieodpłatnego udostępnienia do korzystania z programu komputerowego systemu oraz nieodpłatnego wdrożenia tego programu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 sierpnia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku opodatkowania czynności nieodpłatnego udostępnienia do korzystania z programu komputerowego systemu oraz nieodpłatnego wdrożenia tego programu.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

W 2009 r. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji polecił przeprowadzenie w 2010 r. pilotażowego wdrożenia elektronicznego systemu zarządzania dokumentacją. Pilotaż miał istotne znaczenie dla prowadzonych prac zmierzających do przygotowania rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt i instrukcji archiwalnej. Celem pilotażowego wdrożenia elektronicznego zarządzania dokumentacją w była weryfikacja, w warunkach działalności urzędu, funkcjonalności przyjętych założeń, które stanowiły podstawę prowadzonych prac oraz uzyskanie pewności, iż powszechne wdrożenie systemu elektronicznego zarządzania dokumentacją nie spowoduje zagrożeń dla sprawności bieżącego załatwiania spraw. W ramach prac pilotażowych pracownicy w (), będącego gospodarstwem pomocniczym w () - państwowej jednostki budżetowej, w ramach umowy o pracę, opracowali od podstaw program teleinformatyczny zwany , służący do obsługi kancelaryjnej urzędu oraz dokumentowania przebiegu załatwiania i rozstrzygania spraw. System spełnia wymagania określone w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych (Dz. U. Nr 14, poz.67). Prace nad makietą i architekturą rozpoczęły się już w listopadzie 2009 r. Przez cały rok 2010 w prowadzono intensywne prace wytwórcze na rzecz , które w ostatnim kwartale roku, pozwoliły przy udziale pracowników , na przetestowanie aplikacji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00