Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 27.06.2014, sygn. ILPB3/423-150/14-4/JG, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-150/14-4/JG

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu korekty przychodu.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, przedstawione we wniosku z 25 marca 2014 r. (data wpływu 31 marca 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu korekty przychodu jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 31 marca 2014 r. został złożony ww. wniosek uzupełniony pismem z 28 maja 2014 r. (data wpływu 29 maja 2014 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu korekty przychodu.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz opis zdarzenia przyszłego.

Podstawowym przedmiotem działalności Spółki (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) jest wykonywanie usług produkcyjnych w zakresie podzespołów, urządzeń i systemów elektronicznych dla klientów działających na rynku przemysłu motoryzacyjnego, produkcja elektronicznych i in-vitro diagnostycznych wyrobów medycznych oraz pakowanie i etykietowanie wyrobów medycznych na zlecenie wytwórcy. W związku z prowadzoną działalnością, Spółka wystawia faktury korygujące, których powodem są:

  • zwroty towarów,
  • udzielenie rabatu lub skonta,
  • zmiana ceny towaru (wzrost lub obniżka).

Zmianę wielkości przychodu wynikającą z wystawianych faktur korygujących Spółka ujmuje na bieżąco, w dacie wystawienia faktur korygujących będących skutkiem zdarzeń powstałych już po wystawieniu faktury pierwotnej, na które Spółka bądź nie miała wpływu i nie mogła ich przewidzieć, bądź wiedziała, że wystąpią, ale nie mogła oszacować ich wysokości.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00