Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 06.08.2014, sygn. IPTPB2/415-321/14-2/KR, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPB2/415-321/14-2/KR

Źródła przychodu.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 19 maja 2014 r. (data wpływu 23 maja 2014 r.) o wydanie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie źródła przychodu jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 maja 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie źródła przychodu.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

W 2010 r. Wnioskodawczyni rozpoczęła studia podyplomowe na Podyplomowym Studium Rzeczoznawstwa Majątkowego, Pośrednictwa Obrotu Nieruchomościami i Zarządzania Nieruchomościami na Wydziale Prawa i Administracji. Podyplomowe studium prowadzi kształcenie na trzech kierunkach: rzeczoznawstwo, zarządzanie nieruchomościami oraz pośrednictwo w obrocie nieruchomościami. We wszystkich przypadkach trwają one 2 semestry (łącznie 1 rok). W pierwszym semestrze w związku z częściowym pokrywaniem się programu nauczania na tych kierunkach słuchacze wszystkich trzech specjalizacji mają zajęcia razem, podział następuje od drugiego semestru. Pierwszy semestr kończył się egzaminem, natomiast drugi obroną napisanej pracy dyplomowej. Władze uczelni podjęły również decyzję o zwolnieniu z pierwszego semestru studentów, którzy w ciągu 2 lat od ukończenia jednej ze specjalizacji rozpoczęli kolejną. Zwolnienie polega na barku obowiązku uczestniczenia w zajęciach podczas pierwszego semestru, przepisaniu oceny z egzaminu za pierwszy semestr (z wcześniej ukończonego kierunku), a tym samym zwolnieniu z opłaty za ten semestr.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00