Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 22.10.2014, sygn. IPTPP2/443-543/14-4/JS, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP2/443-543/14-4/JS

nieuznanie otrzymanych przez Wnioskodawcę premii pieniężnych za wynagrodzenie z tytułu świadczenia usług i nieopodatkowanie premii podatkiem VAT

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 18 lipca 2014 r. (według daty wpływu), uzupełnionym pismem z dnia 22 września 2014 r. (data wpływu 24 września 2014 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie nieuznania otrzymanych przez Wnioskodawcę premii pieniężnych za wynagrodzenie z tytułu świadczenia usług i nieopodatkowania tych premii podatkiem VAT jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 lipca 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie nieuznania otrzymanych przez Wnioskodawcę premii pieniężnych za wynagrodzenie z tytułu świadczenia usług i nieopodatkowania tych premii podatkiem VAT.

Przedmiotowy wniosek został uzupełniony pismem z dnia 22 września 2014 r. (data wpływu 24 września 2014 r.) o doprecyzowanie opisu sprawy.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, w ramach której nabywa towar handlowy od kontrahenta B. W związku ze wzajemną współpracą handlową kontrahent B zobowiązał się na podstawie zawartej umowy udzielić Wnioskodawcy premii pieniężnej z tytułu dokonanej na jego rzecz zapłaty za zakup towarów, w przypadku spełnienia szeregu warunków. Aby otrzymać przedmiotową premię Wnioskodawca zobowiązany jest między innymi terminowo regulować należności wobec kontrahenta B oraz dokładać starań i podejmować działania zmierzające do wzrostu sprzedaży towarów oferowanych przez kontrahenta B, co powinno znaleźć wymierny rezultat we wzroście wzajemnych obrotów. Zgodnie z umową powyższe premie nie powodują korekty cen sprzedaży, nie są upustem, nie wiążą się z konkretną dostawą i nie stanowią świadczenia wzajemnego, ponieważ zarówno Wnioskodawca, jak i kontrahent B prowadzą działalność na własny rachunek i ryzyko.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00