Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 17.11.2014, sygn. IPTPB3/423-279/14-2/KJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPB3/423-279/14-2/KJ

Jaki dzień należy uznać za datę powstania przychodu z tytułu otrzymania przez Wnioskodawcę od Spółki Powiązanej w związku z przejęciem działalności handlowej Wnioskodawcy każdej z rocznych części wynagrodzenia ustalonego na zasadach określonych w pkt II wniosku?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 13 sierpnia 2014 r. (data wpływu 18 sierpnia 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu powstania przychodu jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 sierpnia 2014 r. został złożony wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu powstania przychodu.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych, posiadającym nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Podstawową działalnością Wnioskodawcy jest działalność produkcyjna. Wnioskodawca prowadzi także działalność handlową/dystrybucyjną obejmującą sprzedaż produktów własnych oraz towarów handlowych. Dystrybucja produktów i towarów handlowych Wnioskodawcy prowadzona jest także przez wyspecjalizowaną spółkę dystrybucyjną (Spółka Powiązana), należącą do tej samej grupy kapitałowej co Wnioskodawca.

Grupa kapitałowa rozważa restrukturyzację działalności. Zgodnie z przyjętymi założeniami wyłącznym przedmiotem działalności Wnioskodawcy ma być działalność produkcyjna, a Spółki Powiązanej pełnienie funkcji generalnego dystrybutora dla produktów i towarów handlowych Wnioskodawcy. W konsekwencji nastąpi przejęcie przez Spółkę Powiązaną wszystkich dotychczasowych funkcji Wnioskodawcy związanych ze sprzedażą produktów i towarów handlowych Wnioskodawcy, w tym jego działu handlowego (pracownicy, wyposażenie, umowy itp.). Motywem podjęcia działań restrukturyzacyjnych jest specjalizacja podmiotów w grupie, służąca poprawie efektywności prowadzonej działalności oraz redukcji kosztów wynikających z dublowania się funkcji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00