Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 17.02.2014, sygn. IPPP1/443-1326/13-2/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-1326/13-2/AW

zysk z inwestycji w jednostki uczestnictwa otwartych funduszy inwestycyjnych podstawa opodatkowania (29a) dla potrzeb kalkulacji WSS

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 16 grudnia 2013 r. (data wpływu 19 grudnia 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania oraz kalkulacji współczynnika sprzedaży jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 grudnia 2013 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania oraz kalkulacji współczynnika sprzedaży.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka (dalej jako: Spółka) jest podmiotem działającym w oparciu o przepisy ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o działalności ubezpieczeniowej (Dz. U. z 2013 r. Nr 950, z późn. zm.; dalej jako: ustawa o działalności ubezpieczeniowej), prowadzącym działalność reasekuracyjną. W ramach prowadzonej działalności, Spółka świadczy usługi reasekuracji czynnej. Z tytułu świadczonych usług, Spółka uzyskuje wynagrodzenie m.in. w postaci składki reasekuracyjnej. Usługi reasekuracji czynnej świadczone przez Spółkę, zasadniczo na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 37 ustawy o VAT, są objęte zwolnieniem z opodatkowania podatkiem VAT.

W ramach prowadzonej działalności Spółka inwestuje środki pochodzące m.in. z otrzymanych przez Spółkę składek reasekuracyjnych w różnego rodzaju aktywa. W tym zakresie, w celach handlowych Spółka kupuje i sprzedaje akcje oraz inne papiery wartościowe we własnym imieniu i na własny rachunek. Wynagrodzeniem Spółki z tytułu realizacji takich transakcji i podstawą opodatkowania ustaloną na potrzeby podatku VAT jest zysk osiągnięty z przeprowadzenia poszczególnych transakcji sprzedaży przedmiotowych papierów (rozumiany jako dodatnia różnica między wartością sprzedaży danych papierów a ich wartością w cenie zakupu) zrealizowany w danym okresie rozliczeniowym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00