Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 04.02.2015, sygn. ITPP3/443-695/14//AT, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/443-695/14//AT

Zwolnienie od podatku czynności sprzedaży nieruchomości oraz brak obowiązku wystawienia faktury na okoliczność otrzymanych zaliczek.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 26 listopada 2014 r. (data wpływu 8 grudnia 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku czynności dostawy nieruchomości oraz obowiązku udokumentowania fakturami otrzymanych na tę okoliczność zaliczek jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 grudnia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku czynności dostawy nieruchomości oraz obowiązku udokumentowania fakturami otrzymanych na tę okoliczność zaliczek.

We wniosku przedstawiono dwa następujące zdarzenia przyszłe.

Wnioskodawca prowadząc działalność gospodarczą pod firmą w dniu kwietnia 2011 r. nabył nieruchomość położoną w przy ul. , składającą się z działki nr , zabudowanej domem jednorodzinnym oraz dwoma budynkami gospodarczymi (dalej jako: Nieruchomość). Sprzedającymi byli współwłaściciele nieruchomości osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej, a sprzedaż następowała z ich majątku prywatnego. Nieruchomość składała się z jednej działki, nie posiadała miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, w studium uwarunkowań znajduje się w strefie mieszkalno-pensjonatowej. Wnioskodawca zakupił ww. nieruchomość w celu prowadzenia w niej działalności gospodarczej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00