Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 22.10.2015, sygn. ITPP3/4512-369/15/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/4512-369/15/AP

W jaki sposób należy traktować usługę instalacji systemów PV (panele fotowoltaniczne) i systemów gruntowych pomp ciepła w obiektach budownictwa mieszkaniowego, objętego społecznym programem mieszkaniowym, które znajdują się poza budynkiem nieprzekraczającym 300 m2 pow. użytkowej i jaką należy zastosować stawkę VAT?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 26 lipca 2015 r. (data wpływu 28 lipca 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla montażu instalacji systemów opartych na pompach ciepła oraz ogniwach fotowoltaicznych w obiektach zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 lipca 2015 r. został złożony wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla montażu instalacji systemów opartych na pompach ciepła oraz ogniwach fotowoltaicznych w obiektach zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca świadczy usługi montażu pomp ciepła i ogniw fotowoltaicznych w budynkach mieszkalnych. Ogniwa fotowoltaiczne muszą być zamontowane na zewnątrz budynku, czy to na połaci dachowej, czy na działce inwestora, lecz stanowią one jedną integralną całość z elementami montowanymi wewnątrz budynku. Elementy zamontowane na zewnątrz budynku nie mogą samodzielnie funkcjonować bez elementów zamontowanych wewnątrz budynku mieszkalnego. Analogicznie przedstawia się montaż pomp ciepła typu solanka - woda i woda -woda, gdzie kolektor gruntowy, czy studnie głębinowe muszą być montowane poza budynkiem i nie mogą samodzielnie funkcjonować, natomiast samo urządzenie znajduje się w obiekcie zasilanym w ciepło z urządzenia grzewczego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00