Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 23.06.2015, sygn. ITPB3/4510-167/15/KK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/4510-167/15/KK

Czy w momencie księgowej likwidacji Prawa Ochronnego, Spółka uprawniona będzie do rozpoznania Ceny Zakupu tego prawa jako kosztu uzyskania przychodów?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 7 kwietnia 2015 r. (data wpływu 21 kwietnia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie rozpoznania kosztów uzyskania przychodów w związku z likwidacją prawa ochronnego na znak towarowy - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 kwietnia 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie rozpoznania kosztów uzyskania przychodów w związku z likwidacją prawa ochronnego na znak towarowy.

We wniosku tym przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest osobą prawną - spółką akcyjną z siedzibą na terytorium Polski oraz podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych. Spółka w 2009 r. dokonała zakupu prawa ochronnego na znak towarowy (Prawo Ochronne) za określoną cenę (Cena zakupu). W momencie zakupu Prawa Ochronnego było ono zarejestrowane w stosownym rejestrze prowadzonym przez Urząd Patentowy.

Zakup Prawa Ochronnego przez Spółkę miał na celu zapewnienie, że podmioty trzecie nie wykorzystają znaku towarowego będącego przedmiotem ochrony do prowadzenia działalności konkurencyjnej wobec Spółki.

Zakupione Prawo Ochronne zostało wprowadzone do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych Wnioskodawcy, przy czym Prawo Ochronne nie było amortyzowane dla celów podatkowych zgodnie z decyzją Zarządu Spółki. Prawo Ochronne w żaden inny sposób nie zostało również rozpoznane jako koszt podatkowy. Od Prawa Ochronnego dokonywano jedynie odpisów amortyzacyjnych, dla celów rachunkowych. Po zakupie Spółka nie podejmowała dodatkowych działań zmierzających do przerejestrowania zakupionego Prawa Ochronnego na siebie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00