Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 22.10.2015, sygn. ITPP1/4512-734/15/AJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/4512-734/15/AJ

Sposób opodatkowania usług w zakresie badań psychologicznych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613) oraz § 6 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko -przedstawione we wniosku z dnia 13 lipca 2015 r. (data wpływu 20 lipca 2015 r.), uzupełnionym w dniu 19 października 2015 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu opodatkowania usług w zakresie badań psychologicznych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 lipca 2015 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 19 października 2015 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu opodatkowania usług w zakresie badań psychologicznych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest spółką medyczną zajmującą się badaniami profilaktycznymi dla pracowników. Jako przychodnia medyczna świadczy m.in. kompleksowe usługi badań profilaktycznych (wstępnych, okresowych, kontrolnych), mających na celu stwierdzenie przeciwwskazań do wykonywania określonego rodzaju pracy. Mieszczą się w nich również badania psychologiczne, które stanowią jeden z wielu elementów składających się na całokształt badań z zakresu medycyny pracy.

W związku z powyższym opisem zadano pytanie, sprowadzające się do rozstrzygnięcia kwestii zastosowania zwolnienia od podatku do usług medycznych w postaci badań psychologicznych, przeprowadzonych w ramach badań profilaktycznych, tj. badań wstępnych, okresowych i kontrolnych w oparciu o realizację obowiązków stron stosunku pracy na podstawie art. 229 Kodeksu pracy (K.p.), których celem jest zbadanie stanu psychofizycznego pacjenta i ustosunkowanie się do stwierdzenia braku lub istnienia przeciwwskazań psychologicznych do wykonywania określonej pracy, poprzez wskazanie czy badania te podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00