Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 02.06.2015, sygn. ITPB2/4511-432/15/IB, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB2/4511-432/15/IB

Praca najemna na pokładzie statku eksploatowanego w transporcie międzynarodowym.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 6 marca 2015 r. (data wpływu 17 marca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z pracy najemnej na pokładzie statku - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 marca 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z pracy najemnej na pokładzie statku.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca będzie pracownikiem firmy zagranicznej mającej siedzibę w Republice Singapuru. Firma ta jest częścią korporacji z faktyczną siedzibą zarządu w Wielkiej Brytanii (w tzw. relacji firma matka - córka). Wnioskodawca będzie tam zatrudniony na stałe i nie będzie pracował na terenie Polski oraz będzie spędzać poza krajem ponad 183 dni w roku. Wnioskodawca będzie zatrudniony na zasadach kontraktu marynarskiego i pracuje na statku, który jest eksploatowany przez firmę matkę (firmę mającą faktyczną siedzibę zarządu w Wielkiej Brytanii). Na kontraktach, jak również na przelewach bankowych widnieje adres spółki mającej siedzibę w Republice Singapuru. W kontrakcie wskazano, że firma z Singapuru nie odprowadza za Wnioskodawcę podatku, pozostawiając powyższe Wnioskodawcy do uregulowania we własnym zakresie w sytuacji gdyby zachodziła taka konieczność. Wnioskodawca wskazuje, iż będzie posiadał miejsce zamieszkania dla celów podatkowych w Polsce. Centrum interesów życiowych również będzie się znajdować w Polsce. Statek, na którym Wnioskodawca będzie wykonywał pracę jest eksploatowany w żegludze międzynarodowej. Siedziba przedsiębiorstwa, które eksploatuje statek znajduje się na terenie Wielkiej Brytanii.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00