Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 14.04.2015, sygn. ILPP1/4512-1-13/15-4/JSK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/4512-1-13/15-4/JSK

Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, reprezentowanej przez pełnomocnika przedstawione we wniosku z dnia 9 stycznia 2015 r. (data wpływu 12 stycznia 2015 r.), uzupełnionym pismem z dnia 23 lutego 2015 r. (data wpływu 26 lutego 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 stycznia 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług. Wniosek uzupełniono w dniu 26 lutego 2015 r. o doprecyzowanie opisu sprawy.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej również: Zainteresowany, Spółka), prowadzi działalność gospodarczą w zakresie tworzenia oraz przeprowadzania szkoleń prowadzonych za pośrednictwem Internetu (e-learning).

Wnioskodawca nie jest jednostką objętą systemem oświaty w rozumieniu przepisów o systemie oświaty. Zainteresowany jest podatnikiem VAT czynnym.

W dniu 20 lutego 2014 r. Wnioskodawca zawarł z jedną z prywatnych uczelni wyższych (zwana dalej: Uczelnią) umowę, na podstawie której stworzył materiały szkoleniowe niezbędne do przeprowadzenia studiów podyplomowych z wykorzystaniem Internetu jako techniki nauczania (e-learning).

Przedmiotem zajęć prowadzonych w ramach ww. studiów podyplomowych były m.in.: advergaming, analityka internetowa oraz jej wykorzystanie, aplikacje internetowe i mobilne, bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo systemów internetowych, biznesplan przedsięwzięcia e-biznesowego, budowa systemów internetowych i mobilnych, e-commerce organizacja działalności handlowej w Internecie, e-mail marketing, grafika komputerowa i zastosowanie technologii flash, inżynieria oprogramowania, kampanie linków sponsorowanych, kampanie reklamowe w Internecie - display i video oraz modele zakupu mediów, marketing internetowy i sprzedaż, marketing społecznościowy, marketing w urządzeniach mobilnych, marketing w wyszukiwarkach, ocena efektywności projektów zagadnienia finansowe, podstawy i tworzenie aplikacji mobilnych w Java i w Net, podstawy marketingu internetowego i zachowania konsumentów, prawne i etyczne aspekty przedsiębiorczości w Internecie, projektowanie stron internetowych pod kątem wyszukiwarek, strategia e-marketingowa, systemy zarządzania treścią, tworzenie aplikacji internetowych w języku PHP, JavaScript oraz technologię AJAX, tworzenie stron internetowych w HTML, XHTML i CSS, usługi internetowe i infrastruktura sieci, zakładanie firmy w Internecie, zarządzanie bazami danych, obsługa danych za pomocą SQL, zarządzanie i projektowanie serwisów internetowych, zastosowanie systemów informatycznych w przedsiębiorczości internetowej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00