Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 14.10.2015, sygn. ILPP3/4512-1-121/15-2/WN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP3/4512-1-121/15-2/WN

Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla świadczonych usług.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 6 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani przedstawione we wniosku z dnia 21 sierpnia 2015 r. (data wpływu 24 sierpnia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla świadczonych usług jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 sierpnia 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla świadczonych usług.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Zainteresowana prowadzi działalność polegającą na świadczeniu usług w zakresie organizacji i prowadzenia grupowych zajęć rekreacyjnych fitness, medical fitness, aquafitness, nordic walking dla różnych grup wiekowych. Wnioskodawczyni jest płatnikiem podatku VAT. Zajęcia są prowadzone w różnych obiektach sportowych między innymi na basenach oraz w ośrodkach kultury i rekreacji. Zajęcia są prowadzone przez Zainteresowaną oraz przez jej pracowników, a także innych instruktorów, którzy zajęcia prowadzą na podstawie innych umów, za które obciążają ją fakturami. Klienci, którzy uczestniczą w zajęciach kupują karnety wstępu jednorazowe lub karnety wstępu na zajęcia. Klienci mają możliwość wykupu wstępu gotówką, przelewem lub kartą płatniczą. W zajęciach udział biorą również osoby, które posiadają pracownicze karty A zakupione przez swoich pracodawców w firmie B SA . Są to karty uprawniające do korzystania z zajęć rekreacyjnych w obiektach sportowych na terenie Polski. Taki klient korzysta wyłącznie z pojedynczego wejścia do obiektu. Za pomocą czytnika zliczani są uczestnicy wchodzący do klubu i na podstawie miesięcznego zestawienia pojedynczych wejść, zarejestrowanych Wnioskodawczyni wystawia fakturę za wykorzystane wejścia firmie B. Zainteresowana podpisała umowę na prowadzenie zajęć o takim samym charakterze ale dla uczelni. Studenci płacą za zajęcia uczelni a w ramach czesnego mogą korzystać również z zajęć rekreacyjnych, w tym świadczonych przez Wnioskodawczynię.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00