Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 07.10.2015, sygn. IPTPP1/4512-432/15-2/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP1/4512-432/15-2/AK

zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT usług podnajmu lokalu na gabinet stomatologiczny

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 6 pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 20 sierpnia 2015 r. (data wpływu 26 sierpnia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT usług podnajmu lokalu na gabinet stomatologiczny jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 sierpnia 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT usług podnajmu lokalu na gabinet stomatologiczny.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca (jako Wynajmujący) nie jest podatnikiem podatku od towarów i usług z tytułu prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej związanej ze świadczeniem usług opieki zdrowotnej - kody PKD 86.21.Z i 86.22.Z.

W treści umowy najmu lokalu użytkowego, w którym prowadzona jest przez Wnioskodawcę działalność, Wnioskodawca ma zagwarantowane prawo do podnajmu części przedmiotowej nieruchomości.

W związku z powyższym Wnioskodawca zamierza podnająć część najmowanej przez siebie nieruchomości innemu przedsiębiorcy (osobie fizycznej prowadzącej indywidualną działalność gospodarczą) - na prowadzenie w tej części nieruchomości gabinetu stomatologicznego. Z tytułu podnajmu Wnioskodawca pobierać będzie comiesięczny czynsz.

W związku z powyższym opisem zadano następujące pytanie.

Czy kwota uzyskiwana przez Wynajmującego z tytułu podnajmu części nieruchomości (czynsz) na cele związane z udzielaniem świadczeń opieki zdrowotnej (gabinet stomatologiczny) podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, czy też powinna być wykazana jako niepodlegająca (zwolniona z) VAT...

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00