Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 13.10.2015, sygn. IPTPB3/4511-51/15-2/GG, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPB3/4511-51/15-2/GG

Czy uprawnionym jest twierdzenie, że w przypadku, gdy Wnioskodawczyni otrzyma nieruchomość w drodze darowizny, bądź w ramach darowizny zorganizowanej części przedsiębiorstwa, będzie mogła wprowadzić budynek na niej posadowiony do prowadzonej przez siebie ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych w wartości początkowej, równej wartości rynkowej, określonej na podstawie wyceny, biegłego rzeczoznawcy i wykazanej w umowie darowizny, a następnie będzie mogła ona dokonywać odpisów amortyzacyjnych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 5 pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 24 lipca 2015 r. (data wpływu 27 lipca 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie odpisów amortyzacyjnych od budynku otrzymanego w drodze darowizny jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 lipca 2015 r. został złożony wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej w zakresie odpisów amortyzacyjnych od budynku otrzymanego w drodze darowizny.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

. (dalej: Wnioskodawczyni) jest osobą fizyczną, posiada status polskiego rezydenta podatkowego. W niedalekiej przyszłości planuje rozpocząć jednoosobowe prowadzenie działalności gospodarczej. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że Wnioskodawczyni w przyszłości, ale już po rozpoczęciu prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej, otrzyma od swojego męża, prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą, z którym zawarła małżeńską umowę o rozdzielności majątkowej, darowiznę, której przedmiotem będzie nieruchomość zabudowana budynkiem usługowym, którą przyszły darczyńca obecnie wykorzystuje w prowadzonej przez siebie jednoosobowej działalności gospodarczej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00