Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 06.02.2015, sygn. IPPB4/415-879/14-2/AM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB4/415-879/14-2/AM

Czy w odniesieniu do wynagrodzenia wypłacanego Testerom Oprogramowania w części odpowiadającej wykonanej pracy, której efektem (rezultat) stanowi przedmiot prawa autorskiego (wypłacanego za rozporządzenie tym prawem zgodnie z postanowieniami umowy o pracę), Wnioskodawca jako płatnik może zastosować podwyższone koszty uzyskania przychodów, w wysokości 50 % uzyskanego przychodu, zgodnie z art. 22 ust. 9 pkt 3 ustawy PIT?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 6 listopada 2014 r. (data wpływu 10 listopada 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania przez Spółkę, jako płatnika, 50% kosztów uzyskania przychodów do wypłacanych pracownikom wynagrodzeń - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 listopada 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania przez Spółkę, jako płatnika, 50% kosztów uzyskania przychodów do wypłacanych pracownikom wynagrodzeń.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca prowadzi działalność związaną z opracowywaniem i licencjonowaniem oprogramowania komputerowego. W ramach prowadzonej przez siebie działalności Wnioskodawca zatrudnia pracowników pełniących różne funkcje w procesie opracowywania oprogramowania od osób odpowiedzialnych za pisanie kodu źródłowego programu po grafików zajmujących się jego stroną wizualną. Wśród pracowników pracujących nad oprogramowaniem są również osoby zatrudnione na stanowisku Testerów Oprogramowania (dalej również: Testerów). Zadaniem Testerów jest testowanie opracowywanego przez Wnioskodawcę oprogramowania w poszukiwaniu wad, błędów i odstępstw od przyjętych specyfikacji, projektowanie planów i skryptów testowych (opracowywanie modeli i procesów testowania, określanie sekwencji czynności testowych, określanie kryteriów i progów testowych) oraz formułowanie raportów i analiz z przeprowadzonych testów (wskazywanie najistotniejszych obszarów ryzyka, proponowanie rozwiązań dla znalezionych i problemów i formułowanie planów testowych na przyszłość).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00